Sirbistan - Türkiye basket maçi izle

Sirbistan - Türkiye maci bitmistirLucescu: Collina'dan özür bekledim


A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ve Burak Yılmaz Hırvatistan maçın öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ve Burak Yılmaz Hırvatistan maçın öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 'Yabancı kuralının böyle olmasına karşıyım' Lucescu'dan önce Yılmaz konuştu. Tecrübeli futbolcu şunları söyledi: "Ukrayna maçında iyi bir performans sergileyemedik. Bunu telafi için bir şansımız var. Artık maç saatini bekliyoruz." "Sakatlığım iyiye gidiyor. Ufak tefek ağrılarım var ama son antrenmandan sonra duruma bakacağız."

"Hepimiz insanız. Her gün aynı şekilde uyanacağız, üst düzey performans göstereceğiz diye bir şey yok. Hocamızın çıkardığı 11 üst düzeydi. Futbolcular olarak Ukrayna maçından dolayı çok üzgünüz. Yarın bunu telafi edeceğiz." "Yabancı kuralını çıkaran üstü düzey yöneticilere sormak lazım. Benim Türk oyuncu olarak fikrim nettir. Ben yabancı kuralının böyle olmasına saygılıyım ancak karşıyım. Yabancı kuralı yüzünden arkadaşlarım 30-31 yaşında jübile yapmak zorunda kaldı." 'Bilmediğiniz bir şey var...' Lucescu'nun açıklamaları ise şöyleydi: "Ukrayna maçı ile ilgili konuşmak çok zor. Hakem hatalarını hepimiz gördük. Bunlar olmasa sonuç başka olurdu. Bu düzeyde ben böyle bir hakemlik görmedim. Collina'da bir özür bekledim ancak henüz gelmedi daha. Bilmediğiniz bir şey var, Ukrayna yedek kulübesinde tam 3 tane İspanyol yetkili vardı. Hakem İspanyol. Takdiri size bırakıyorum. 5 hata tek bir takım aleyhine yapıldı. Bu futbol ve bu yüzden seviliyor. Ancak skoru değiştiren hatalar oldu bunlar. Bu olayın bir başka boyutu. Ukrayna bizden daha iyi oynadı. Bunu kabul ediyoruz. Bu konuda daha fazla yorum yapmak istemiyorum." "Hırvatistan da iyi isimleri olan bir kadroya sahip. Oyuncularımın bu maça hazır olduğunu söyleyebilirim." "Ben oyuncularımın iyi skorlar alarak yeniden taraftarın ve medyanın önünde sevilen isimler olmalarını istiyorum."

Hiç yorum yok: