Burnley - Huddersfield bedava izle 23 Eylul

Burnley - Huddersfield maci bitmistirİRLANDA'YI ŞOKE ETTİ - Sergen'in formu ona Milli Takım kapılarını da yeniden açar. eleştirilere rağmen Sergen, Milli Takım'da da altın dönemini yaşar. Türkiye'yi Euro 2000'e taşır. Almanya, Kuzey İrlanda galibiyetlerinde önemli bir rol oynar. Finlandiya maçındaki muhteşem dönüşte onun imzası vardır. Türkiye, Almanya'nın ardından 2. olur ve play-off'ta İrlanda Cumhuriyeti'yle eşleşir.


Roy Keane'le İrlanda'yla eşleşmek Türkiye'de moralleri bozmuştur. Ancak Sergen Yalçın'ın başka bir planı vardır. Türkiye deplasmanda atılan gol avantajıyla Euro 2000'in yolunu tutar. İrlandalılar ise Roy Keane'i MTV müzik ödüllerinde ödülü alacağından emin olup da alamayınca şaşkınca bakakalan ünlü şarkıcılara benzetir, çünkü ödül Sergen Yalçın'ındır.

EURO 2000 MACERASI - Türkiye turnuvaya İtalya karşısında şanssız 2-1'lik mağlubiyetle başlar. Guardian yazarı Ian Ross, Sergen Yalçın'ın İtalya karşısındaki oyunu için 'Muazzam' ifadesini kullanır. Bu turnuva Sergen Yalçın'ın kariyerinin de bir özeti gibidir. İsveç'le berabere kalan Türkiye'de Sergen Yalçın yedek kulübesindedir. Türkiye ev sahibi Belçika'yı 2-0 yener ve 4 puanla gruptan ikinci olarak çıkar. Sergen Yalçın yine oynamaz.

Çeyrek finalde Portekiz'e 2-0 yenilen Türkiye elenir. Bu maçta Sergen Yalçın 54. dakikada oyuna girer. Ancak maça Alpay'ın gördüğü kırmızı kart nedeniyle 10 kişi devam eden Türkiye varlık gösteremez. Corriere dello Sport'a konuşan Mustafa Denizli Sergen Yalçın'ı neden az oynattığı sorusuna 'Sorunları var, aklı başında değil, bana neden oynamadığını sormayın, ona sorun' demişti.BARCELONA VE BAYERN MÜNİH'İN İLGİSİ, NEWCASTLE'IN TEKLİFİ - Bütün bunlara karşın Sergen Yalçın, Bayern Münih ve Barcelona'nın ilgisini çeker. Yeteneği muazzamdır. Ancak iki takımla görüşmelerden de sonuç çıkmaz nedeni ise makaleye göre etrafındaki insanlardır. Devreye Newcastle United girer, Bobby Robson'ın takımı 4 milyon sterlinlik bir anlaşma sağlar. Ancak Sergen Yalçın vazgeçer ve Türkiye'de kalır. Ancak Galatasaray'la macerası da uzun sürmez, Trabzonspor'un yolunu tutar. Böylece Türkiye'nin 4 büyük kulübünde de oynayan ilk oyuncu olur. Sadece 1 gol atarken Trabzonspor sezonu 5. sırada bitirir. DÜNYA KUPASI'NI KAÇIRIR - Tam yolun sonuna gelindi derken en büyük hayranlarından biri olan Mircea Lucescu tarafından yeniden Galatasaray'a getirilir. 7 gol atar, Şampiyonlar Ligi'nde de etkili olur ve Galatasaray 2. grup turuna kalır.

Hiç yorum yok: