Young Boys - Dinamo Kiev canli yayin izle

Young Boys - Dinamo Kiev maci bitmistir

Lucescu 31 yil sonra milli takim çalistiracak


A Milli Takim'in basina geçen Mircea Lucescu, tam 31 sene sonra milli takim çalistiracak.

1981-1986 yillari arasinda Romanya Milli Takimi'nin teknik direktörlügünü yapan Luce, buradaki görevi bittikten sonra yalnizca kulüp takimlari çalistirmisti.

Teknik direktörlük kariyerine 1979 yilinda Romanya'nin Cornivul Hunedoara takiminda baslayan Mircea Lucescu, 1983 yilina kadar bu takimda görev aldi. Cornivul'u çalistirdigi dönemde 1981 yilinda Romanya Milli Takimi'nin basina geçti. 2 yil boyunca hem Cornivul hem de Romanya Milli Takimi'nin teknik direktörlügünü yapan Lucescu, 1986 yilina kadar Romanya Milli Takimi'nin basinda kaldi. Türkiye Milli Takimi'nin basina geçen Mircea Lucescu, 31 yil aradan sonra Milli Takim çalistiracak.

TÜRKIYE'DE ÜST ÜSTE 2 SENE SAMPIYON OLDU

Romanya Milli Takimi'nin ardindan Dinamo Bükres'in teknik direktörlügünü yapan Luce, 1990 yilinda bu görevinden ayrildi ve Italya'nin Pisa takimina gitti. Buradaki 1 sezonluk macerasindan sonra Brescia'nin 5 yilligina basina geçen Rumen teknik direktör, ardindan Reggina'yi çalistirdi. Burada yarim sezon kalan Luce, 1997-1998 sezonunda Rapid Bükres'in teknik direktörlügüne getirildi. Rapid Bükres'in ardindan 3 aylik Inter macerasi yasayan deneyimli teknik adam, ardindan tekrar Rapid'e geri döndü ve 2000 yilinda Galatasaray'in basina geçti. 2 sezon sari-kirmizili ekibi çalistirdiktan sonra Besiktas teknik direktörlügüne geçen Mircea Lucescu, üst üste Galatasaray ve Besiktas'i sampiyon yapma basarisi gösterdi. 2004 yilinda Besiktas'tan ayrilan Rumen çalistirici, Ukrayna'nin Shakhtar Donetsk takimiyla anlasti ve tam 12 sezon burada kaldi. Shakhtar ile sözlesmesi sona erdikten sonra Rus Zenit'i çalistiran Lucescu, burada yasadigi 1 sezonluk deneyimde beklentileri karsilayamadi ve geçtigimiz haziran ayinda görevinden ayrildi.

KUPA CANAVARI

Lucescu'nun teknik direktörlük geçmisi kupalarla dolu. 2 kez Romanya Sampiyonlugunu kazanan Luce, 3 kez de Romanya Kupasi'ni kaldirdi. Brescia'yla Italya 2. Ligi'nde sampiyonluga ulasan Rumen hoca, ardindan Galatasaray ile UEFA Süper Kupa'yi kaldirdi. 2001-2002 sezonunda Galatasaray ile, 2002-2003 sezonunda Besiktas'in 100. yilinda Besiktas ile lig sampiyonluguna ulasan Lucescu, Shakhtar Donetsk'te 8 lig sampiyonlugu, 6 Ukrayna Kupasi sampiyonlugu ve 5 Ukrayna Süper Kupa sampiyonlugu elde etti. Luce, Shakhtar ile 1 kez de UEFA Kupasi'ni kazandi. Zenit'te 1 sezon görev yapan Rumen çalistirici, Rusya Süper Kupasi'ni da kazanma basarisi gösterdi. Mircea Lucescu kariyerine 30 kupa sigdirdi.

IHA

Hiç yorum yok: